Sağlıklı Beslenme ve Önemi

 

Sağlıklı beslenme sizin de hakkınız değil mi? Sağlıklı beslenmek eşittir sağlıklı yaşamaktır, sağlıkla yaşamanın değeri hiçbir şey ile karşılaştırılamaz! Sağlıklı beslenmek için sağlıklı yiyecekler tüketmek şarttır ve sağlıklı beslenmek adına çabucak karar verip uygulamanız bütün organlarınız için büyük değer taşımaktadır.

 

 

 

Sağlıklı Beslenme Önerilerimiz

 

Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi çoğu insanın tahmin ettiği oranda kafa karıştırıcı veya zorlayıcı değildir. Başlangıç olarak, bitkilerden (sebze, meyve, tahıl ve baklagillerden (fasulye, bezelye, mercimek)) elde edilen gıdaları yemekle başlayıp, yüksek oranda işlenmiş gıdaları sınırlamakla başlayabilirsiniz. Size, sağlıklı bir diyet oluşturmak için yönergelerimizi sunuyoruz.


1- Bol çeşitlilikte gıda ile beslenin.
2- Yüksek kalorili yiyecekleri bir kanera bırakın.
3- Sık ama az yemek yiyin, uzun sürelerde aç kalmayın.
4- Daha fazla tahıllı gıda tüketmeye özen gösterin.
5- Rafine edilmiş tahıl ve şekeri limitleyin.
6- Daha çok balık ve fındık hayatınıza girsin.
7- Hayvansal yağları kısıtlayın.
8- Trans yağların yanından bile geçmeyin.
9- Sodyum alımını azaltıp potasyum alımını yükseltin.
10- Kalsiyum ve D vitamini depolarınızı doldurun.
11- Sıvı olarak aldığınız kalori miktarına dikkat edin.
12- Alkolü kesinlikle abartmayın.

 

Ne yediğinize dikkat edin, daha az yemek yemeniz yemeğinizden daha fazla keyif almanızı sağlayabilir. Dünyanın birçok köşesinde farklı kültürler, sağlıklı beslenme için ayrılmaz bir bileşen olarak yemek pişirmeyi, başkalarıyla yemek yemek de dahil olmak üzere, gıdalardan zevk almanız gerektiğini vurgular. Bazı araştırmalara göre, özellikle çocukluk döneminde yemek sofrasında geçirilen sürenin beslenme kaynaklı sorunlar için "koruyucu faktör" olabileceğini gösteriyor.

 

Sağlıklı Beslenme Konusunda Size Yardımcı Olabiliriz!

 

Yüksek kalorili yiyeceklerden ve onların bünyenize getirmiş olduğu risklerden korkmuyor musunuz? Sağlıklı beslenerek bu zararlı ilerleyişin önüne geçmenin zamanı geldi. Size sunmuş olduğumuz diyet yemekleri sayesinde hiç yorulmadan beslenmenizi kontrol altına alabilirsiniz. Diyet yemekleriniz, ROKSİ sayesinde kapıya teslim servisiyle gerçekleşiyor ve size yalnızca sağlıklı beslenerek güzel günlere koşmanın keyfi kalıyor.

 

ROKSİ, kapıya teslim diyet yemekleri servisi. İstanbul diyet yemek servisi hizmetimizle sizde hayranlık uyandırmaya hazırız! Üyemiz olmak ister misiniz? Hemen kayıt olarak harika yemeklerimizin tadını çıkarın.