Doğum öncesi ve sonrası sağlıklı beslenmek önemlidir. Doğum öncesi ve sonrası sağlıklı beslenmek isteyenler için özel olarak planlanmış emziren anne paketi aboneliğini ile sağlıklı beslenebilirler. Doğumdan alınan fazla kiloları sağlıklı bir biçimde vermek istiyorsanız ya da bu süreç boyunca sağlıklı beslenmeyi amaçlıyorsanız siz de emziren anneler için diyet paketi ile tanışın! Görenlerin “Ne bu incelik?” dediği günlere hazır olun.

 

Emziren Anne Paketi Nedir?

Emziren anne paketi, bebeğin ve kadının sağlıklı beslenmesi için hazırlanmış beslenme programıdır. Bebeklerini emziren anneler için özel olarak oluşturulan hamile-emziren anne paketindeki besinler; anne sütünü destekleyen bol lifli, besin değeri yüksek vitaminleri barındıran, katkı maddesiz ve antioksidan içeriklidir. Emziren anne paketi; doğum sonrası sağlıklı bir şekilde kilo kontrolünü yönetmek ve bebeğini yüksek besinle emzirmek isteyen anneler için uygundur.


Emziren anne beslenme paketi, Roksi kalitesiyle anneye özel olarak diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Emzirme döneminde anne sütünü artırmak ve düzenli bir şekilde kilo vermek isteyen kişilere özelleştirilmiş şekilde sunan anne beslenme paketi; 1200, 1500 veya 2000 kalori seçeneklerini barındırmaktadır.


Emziren Anneler İçin Beslenme Paketinde Sizi Ne Bekliyor?

Emziren anneler için beslenme aboneliği anne ve anne adaylarının hamilelik süresince ihtiyacı olan miktarlarda yeterli ve dengeli beslenme imkanı sunar. Doğum sonrası emziren anneler için protein, folik asit ve kalsiyum ihtiyacı emziren anne paketi ile karşılanabilir. Anneler için aç kalmadan, süt kalitesi etkilenmeden sağlıklı kilo verme imkanı sunar.


Menüyü İncele Sipariş Ver


Emziren Annelere Özel Menü Ne Sunuyor?

Emziren annelere özel menü günlük 3 ana 2 ara öğünden oluşmaktadır. Kalori ihtiyacınız diyetisyenlerimiz tarafından belirlenir. Kalori miktarını siz seçmek isterseniz sipariş aşamasında 1200, 1500 veya 2000 kalori seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Diyet programınızın gidişatına göre dilediğiniz zaman program kalori miktarını azaltabilir ya da arttırabilirsiniz.

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi


 

 

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

       

  

Neden Hamile ve Emziren Anneler için Yemek Paketi?

 • Doğum öncesi ve emzirme döneminde anne sağlığını gözeten yemek paketi bebeklerin gelişim çağının en büyük destekçilerinden biridir.
 • Emziren anneler için yemek paketi; doğum sonrası kilo kontrolünde zorlanan emziren anneler için kolaylık sağlar.
 • Emziren annelere özel menü içerikleri; doğum sonrası kiloları sağlıklı besinlerin desteği ile vermek için caziptir.
 • Emzirme döneminde yemek derdiyle uğraşmak istemeyen ailelere emziren anne yemek paketi, pratik ve sağlıklı bir çözüm sunar.
 • Hamile yemekleri uzman diyetisyenler kontrolünde hazırlanıp sürekli olarak denetlenir.
 • Ara öğün pratik hamile yemekleri hamile beslenme paketi içerisinde Roksi kalitesiyle size en iyi menüler ile sunulur.
 • Hamile yemek menüleri emzirme döneminde annelerin kişisel olarak ihtiyaç duyduğu vitamin ve minareler ile özellikle donatılmalıdır.

Emziren Anneler Diyet Yapmalı mıdır?

Emziren anne diyetinin temel amacı annenin sağlığına katkı sağlamaktır. Diyet programı anne sütünü artıran kaliteli besinler ile oluşturulur. Bebeğin iyi beslenmesine yardımcı olan emziren anne diyeti, kadınların sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermesini sağlar. Dolayısıyla emziren annelerin, kendileri için hazırlanmış doğal içerikli ve yüksek besin değerli diyet programını uygulamasında herhangi bir sakınca yoktur.


Emziren Anne Diyeti Nasıl Olmalı?

Hamile kadınlar bebeğin gelişimi ile birlikte kilo alırlar. Emzirmede kilolar, emzirmeyle birlikte yavaş yavaş verilmeye başlanır. Emziren anne diyeti ise bu süreçte uygulanan bir programdır. Bu diyeti anneler zayıflamak için tercih ederler. Ancak sağlıklı bir zayıflama süreci için annenin diyet programının uzmanlar tarafından hazırlanması önemlidir. Emziren anne diyeti olarak da adlandırılan beslenme programının içeriği süt üretimini artıracak besinler ile donatılmalıdır. Ayrıca en önemli noktalardan biri de öğünlerin annenin beslenme tarzına uygun düzenlenmesi gerektiğidir.

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

       


Emzirme Dönemindeki Annelerin Beslenirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Bebeğinizi kucağınıza aldıktan beslenme biçimine devam etmeniz önemlidir. Bu dönemde kaliteli yiyecekleri tüketmek bebeğin sağlığı ve gelişiminin iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Emzirme döneminde beslenmede dikkat edilecekler ise şu şekildedir: 

 • Emzirme döneminde anne sütü üretimini de destekleyecek kalori alımına dikkat edilmelidir. Anneler emzirirken yaklaşık 300-500 kalori yakarak süt üretimini gerçekleştirirler. 
 • Emzirme döneminde yeterli protein alımı önemlidir. Beslenme alışkanlığına göre annenin öğünlerinde et, tavuk ve balık gibi besinler yer almalıdır. 
 • Doğum sırasında ve sonrasında demir ihtiyacı artar. Dolayısıyla demir açısından zengin; yeşil yapraklı sebzeler, balık ve kuru baklagil tüketimi diyet programında öncelik olmalıdır. 
 • Fazlaya kaçmadan yeterli şekilde sıvı tüketimi hem annenin hidrasyonuna katkıda bulunur hem de süt üretimini destekler. Bu yüzden bol su ve alkolsüz/şekersiz içecekler tüketilmelidir. 
 • Emziren anne diyetinde besin çeşitliliği sağlanmalıdır. Anne emzirirken farklı besinlerden ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

  

Emziren Anne Paketi Fiyatları

Paket fiyatları; paketin kalori değeri, kaç günlük olduğu ve hangi öğünleri içerdiğine göre değişiklik göstermektedir.

 

*Tablodaki "Gün" seçeneklerine tıklayarak hızlı sipariş verebilirsiniz.

Hamile ve Emziren Anne Paketleri

Diyet 1200 Kalori Diyet 1500 Kalori Diyet 2000 Kalori
Tüm Günlük Paket
5 Günlük 640 TL/gün 645 TL/gün 650 TL/gün
10 Günlük 620 TL/gün 625 TL/gün 630 TL/gün
20 Günlük 610 TL/gün 615 TL/gün 620 TL/gün
30 Günlük 600 TL/gün 605 TL/gün 610 TL/gün


      

Emziren Anneler için Diyet Listesi

 

KAHVALTI:

Örnek Kahvaltı Menülerimiz;

1) Burgu Peynir, Dil Peynir, Cevizli Kuru Domates, Sebze, Wasa
2)Haşlanmış Yumurta, Süzme Peynir, Zeytin Ezmesi, Sebze, Etimek
3)Omlet, Beyaz Peynir, Zeytin Salatası, Ekmek

1. ARA

Örnek Ara Öğünlerimiz;

1) Muzlu Kefir Shake
2) Kakaolu Raw Bar
3) Mini Buğday Poğaça, Taze Meyve

ÖĞLE

Örnek Öğle Menümüz;

1)Otlu Soğuk Çorba, Izgara Tavuk Fileto+Marinara Sos, Fıstıklı Spagetti
2) Biberiyeli Biftek, Sote Sebzeler
3) Esmer Pirinçli Biber Dolma, Kekikli Yoğurt

2. ARA

Örnek Menümüz;

1)Kabuklu Yer Fıstığı
2) Mevsim Meyvesi
3) Meyveli Muffin

AKŞAM


Örnek Akşam Menümüz;

Akşam
1) Zeytinyağlı taze fasülye , Kepekli pirinç pilavı , Yoğurt
2) Kuru Börülce Yemeği, Mor Lahana Salatası +Nar Ekşisi, Yoğurt
3)Ton Balıklı Wrap, Mevsim Salata , Zeytinyağı Limon Sos

 

Emziren Anneler İçin Yemek Servisinde Neden Roksi?

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

Lezzet

Aşçılar tarafından özenle hazırlanmış yemek paketler.

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

Kalite

Taze sebze ve meyvelerden yapılan diyet yemekler.

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

Hijyen

Hijyen koşulları için üst düzey önlemler alınmış üretim koşulları.

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

Sağlık

Diyetisyen tarafından hazırlanmış diyet yemek programı.

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

Servis

Servis bölgelerine tam zamanında teslimat.

Hamile ve Emziren Anneler İçin Yemek Servisi

Pratik

Alışveriş ve yemek hazırlama zahmeti olmadan beslenme.

+
Hamilelikte beslenme programı kişiye özeldir. Anne adayının boyuna, yaşına ve yeme alışkanlıklarına göre bir beslenme programı hazırlanmalıdır. Böylece anne adayının kilosu kontrol altında tutulabilir. Günlük besinlerin %15’i proteinlerden, %30’u yağlardan ve %55’i karbonhidratlardan sağlanmalıdır. Şeker tüketimine dikkat edilmelidir. Lahusalık döneminde sağlıklı beslenme ve emzirme döneminde sağlıklı beslenme ile ilgili birçok bilgiye Hamilelik Döneminde ve Sonrasında Sağlıklı Beslenme blog yazımızı inceleyebilirsiniz.
+
Emziren anneler için beslenme aboneliği anne ve anne adaylarının hamilelik süresince ihtiyacı olan miktarlarda yeterli ve dengeli beslenme imkanı sunar. Emziren annelere özel menü günlük 3 ana 2 ara öğünden oluşmaktadır. Kalori ihtiyacınız diyetisyenlerimiz tarafından belirlenir. Kalori miktarını siz seçmek isterseniz sipariş aşamasında 1200, 1500 veya 2000 kalori seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Menü içeriği Otlu Soğuk Çorba, Izgara Tavuk Fileto+Marinara Sos, Fıstıklı Spagetti gibi yemeklerden oluşmaktadır. Detaylı menüye hamile ve emziren anneler için örnek menüden ulaşabilirsiniz.
+
Sağlıklı bir hamilelik için ideal kilo alımı 7-12 kilo arasında değişmektedir. Hamileliğin ilk 3 ayında 1-2 kilo alınması normaldir. ikinci 3 aylık dönemde ise 5-6 kilo daha almak normaldir. Son üç ayda ise annelerin 4-5 kilo daha alması normal bir durumdur. Hamilelik süresince alınan kilo 15 kilonun üzerinde olduğunda anne adayında ve bebekte ciddi problemler görülebilir. Bu paket hamilelik kilolarını dengeli almak ve sonrasında sağlıklı bir şekilde vermek için tercih edilen bir pakettir.
+
Emziren annelere özel üretilmiş olan bu paketin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar ve süt kesilmesi gibi durumlara neden olmaz. Emziren annelere yönelik sağlıklı beslenme önerilerimizi içeren Emziren Anneler Kendinize İyi Bakın! adlı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.
+
Emziren anne paketinde yeni aboneliklere özel kampanyamız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra belirli dönemlerde özel kampanyalarımız da olmaktadır. Kampanyalarımız hakkında bilgi sahibi olmak için Instagam hesabımızı takip edebilirsiniz. Hamile ve emziren anne yemek paketleri için fiyatlar gün ve kalori sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Emziren anne diyet paketleri hakkında daha detaylı bilgiye ilgili bağlantı aracılığıyla inceleyebilirsiniz.