Diyet Yemekler ile Sağlıklı Kilo Verin! 

Diyet yemeği bilinçle hazırlanması gereken ve uzman olmayan kişilerin elinden formüle edildiğinde faydadan ziyade zarar getirebilecek bir gastronomi alanıdır. Diyet yemeği içeriğinde barınan gıda türlerinin birbirleriyle olan etkileşimleri iyi hesaplanarak ayarlanmalı ve belli bir bilinç dâhilinde harmanlanmalıdır.
Belli yağ çeşitlerinin birbirlerinin emilimini artırdığı bazılarının ise mide ve bağırsak sistemi tarafından tolere edilmekte zorlandığını biliyoruz. Kalsiyum içerikli besinlerin demir emilimini engellediği gibi bazı besinlerin de diğer vitamin, mineral ve yağ emilmelerinin önüne geçerek bünyeye katılımını engelleyebildiğini unutmamalısınız.  Diyet yemeği bir ömür boyunca tüketeceğiniz yeme disiplininin tam olarak kendisidir ve vücuda katacağı sağlığın önüne geçebilecek riskler hesaplanarak insanlara özel hazırlanmalıdır. Gıda intoleransı gibi detaylar göz önünde bulundurularak kişinin araştırılması ve intolerans gösterdiği yiyeceklerin diyet listesinden çıkarılması gerekebilir. Diyet yemeği hazırlamak alelade bir iş olmadığı konusunda hemfikir olduğumuzu düşünüyoruz.
Diyet yemekler sağlıklı kilo vermenizi sağlayan yemeklerdir. Diyet yemekleri hakkındaki genel yargı diyet yemeklerinin tatsız tuzsuz olduğuna dair olsa da aslında diyet yemekleri doğru ellerde yapıldığında lezzetlidir. Diyet konusunda pek çok beslenme biçimi vardır. Diyet yemekleri bu beslenme biçimlerine göre hazırlanır.

Devamını Oku

Roksi Fit

Karbonhidrat, protein, yağ dengesi sağlanarak hazırlanan kalorisi hesaplanmış beslenme paketimizdir. Dengeli beslenmek, kilo kaybetmek ve kilo kontrolü sağlamak için oldukça uygun bir programdır.

 

Beslenme paketimizde menüler aylık olarak hesaplanmakta çeşitlilik ve farklı lezzetler göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Fit paketlerimizde menülerimiz Dünya Sağlık Örgütünün de önerdiği gibi günlük alınan kalorinin % 45-50 si karbonhidratlardan, % 20 si proteinlerden ve % 25-30’u yağlardan oluşmaktadır. 

 

3 ana öğün + 2 ara öğün olmak üzere toplam 5 öğün içermektedir.


İncele Sipariş Ver

Sıcak Ev Yemeği Servisi

Sağlıklı beslenmek gitgide daha zor bir durum haline geliyorsa ve fast food yemekten artık çok rahatsızsanız Gurme sıcak ev paketi aboneliği sizin kurtarıcınız olabilir. Farklı menü seçenekleri, nitelikli gıdalarla oluşturulmuş menüler ile kapıya teslim sıcak ev yemekleri beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenize yardımcı olacak. Evde, ofiste ve her yerde Roksi gurme yemek servisi ile beslenin, hayatınız değişsin! 


İncele Sipariş Ver

Roksi Ketojenik

Karbonhidrat içeriği oldukça düşük, yağ içeriği yüksek bir beslenme paketimizdir. Yüksek oranda sağlıklı yağ içeriğine sahip olması ve kaliteli proteinler içermesinden kaynaklı uzun süren tokluk hissi sağlar. Gluten içermez.

 

Menülerimiz yağlı tohumlar, kırmızı ve beyaz et, sebzelerden oluşmaktadır. 

 

3 ana + 2 ara öğün olmak üzere 5 öğün içermektedir.

 

Program her pazartesi günü başlamaktadır. 12 gün boyunca aralıksız devam etmektedir. Cumartesi ve pazar gününe ait paketler farklı menüler içermektedir. Cumartesi 2 günlük paket teslim edilmektedir.

 

Paket teslimatından 1 gün öncesi saat 12:00 e kadar adres değişikliği yapılabilir.


İncele Sipariş Ver

Roksi Vejetaryen

Et ve et ürünlerini yemeyenlerin ortak seçimi vejetaryen diyet yemekleridir. Vejetaryen beslenmek bazı koşullar da zor olabildiği için vejeteryan diyet yemekleri rağbet görmektedir. Karbonhidrat, protein, yağ dengesi sağlanarak hazırlanan kalorisi hesaplanmış beslenme paketlerimizden Vejetaryen Paketimiz kırmızı et, beyaz et, balık gibi besinlerde bulunan protein kaynaklarını tercih etmeyip süt ve yumurta gibi ürünleri tüketebilen üyelerimiz için hazırlamış olduğumuz beslenme paketimizdir.

 

İhtiyaç duyulan protein dengesini süt grubu, yumurta, kurubaklagil, kinoa,karabuğday, yağlı tohumlardan vb hayvansal ve bitkisel proteinlerden  sağlıyoruruz.

 

3 ana + 2 ara öğün olmak üzere 5 öğün içermektedir.


İncele Sipariş Ver

Roksi Protein

Karbonhidrat, protein, yağ dengesi sağlanarak hazırlanan kalorisi hesaplanmış beslenme paketlerimizden Protein Paketimiz spor yaparken kas kütlenizi arttıracağız, sağlıklı ve dengeli besleneceğiniz, protein içeriği yüksek beslenme paketimizdir. Protein diyet yemekleri protein ağırlıklı beslenmek isteyenlerin ortak tercihidir. Özellikle sporcuların beslenme biçimi olan bu yemekler karbonhidrat da içermektedir. 

 

Menülerimiz hayvansal ve bitkisel proteinler bakımınından zengin kaliteli proteinler içermektedir.

 

3 ana + 2 ara öğün olmak üzere 5 öğün içermektedir.

 

2000-2500-3000 kalori olmak üzere 3 farklı kalori paketimiz bukunmaktadır.


İncele Sipariş Ver

Roksi Glutensiz

Glutensiz Beslenme Paketlerimiz 1200-1500-2000 kalori olacak şekilde 3 ana öğün 2 ara öğün şeklinde Tüm Günlük Planı olarak hazırlanmaktadır.


İncele Sipariş Ver

21 Günlük Değişim

21 gün gibi kısa bir sürede kilo kaybetmeyi hedefleyenler için diyet yemekler büyüleyici bir çözüm. Katı yiyecek ve Roksi Juicelerden oluşan paket ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün. 21 Günlük değişim paketimizi incelemek için ilgili linke tıklayabilirsiniz. 


İncele Sipariş Ver

5 Günlük Detoks

Vücuttaki zararlı toksinlerden arınmak ve ödem atmak için detoks uygulanabiliyor. Sıvı beslenerek toksinlerin ve ödemin vücuttan atılması sağlanıyor. 5 Günlük detoks paketimizi incelemek için ilgili linke tıklayabilirsiniz. 


İncele Sipariş Ver

ROKSİ, diyetisyen eşliğinde hazırladığı ve kişiye özel planladığı diyet yemeği listelerini kapınıza kadar getirerek adresinize teslim ediyor. Bizimle ve sunduğumuz diyet yemek servisi hizmetimizle tanışmak isterseniz bizimle iletişime geçmekten asla çekinmeyin. Sorularınızı yanıtlamak ve sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.