Detoks Suyu İle Kilo Vermek

Detoks Suyu İle Kilo Vermek

Detoks suyu; vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra yağ yakılmasında hızlandırıcı bir etkiye sahip olması ile diyet listelerinde yerini almaktadır.

Detoks suyu yanlış beslenme ve çevresel faktörlerin vücutta birikmesiyle oluşan toksinlerin vücuttan atılmasına ve yağ yakılmasında önemli bir faktör oynaması ile son zamanlarda oldukça popüler olmuş ve diyet yapanların ara öğünlerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Detoks suyu dendiği zaman, akla yeşil renkli tadının çok kötü olacağı akla gelse de bu önyargı kesinlikle yanlıştır. Birçok detoks tarifi ile lezzetli tatlar deneyebilir ve vücudunuzun arındığını hissedebilirsiniz. Bir içecek hem lezzetli hem de sağlıklı ise bir numarada olmayı oldukça hak ediyor.

Neden Detoks Suyu?

  • Stresli bir yaşam sürüyorsanız
  • Sigara ve alkol kullanıyorsanız
  • Kilolarınızla mutlu değilseniz

Çevre kirliliğine maruz kalıyor iseniz detoks suyunu kullanmanız gerekir. Vücudumuzu dışarıdan temizlediğimiz gibi içimizi de temizlememiz gerekiyor ve bu en çok ruhen rahatlamamızı sağlar. Unutmamalıyız ki zihin sağlığımız ne kadar temizlenmiş ve arınmış olursa hayattaki beklentilerimizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirmiş oluruz.

Tartılarımızda kâbusumuz olan; su tutma ve ödem toplamış olma korkusunu içeceğiniz detoks suyu ile son verebilirsiniz. Detoks suyunun toksinleri emmesi ile ve yağ emilimini hızlandırması sonucunda kendinizi daha zinde hissederken aslında kilo vermeye başlamış olacaksınız.

Detoks suyunun içilmesinin diğer bir yanı da; az su içmekten doğmaktadır. Uzmanlar günde en az 6 ya da 7 bardak su içmeyi önerir. Fakat su içmede zorlanan kişiler için, suyunuza tat vermek için meyveler atılıp içilebilir ve sadece su içmek ile kalmaz toksinlerinizden de arınmış olursunuz. Damak zevkinize uygun detoks suları ile bedeninizi arındırır ve sporunuza takviye yapmış olacaksınız.

Yenileyici detoks suyu, yağ yakıcı detoks suları gibi birçok alternatif sunulması ile beraber bedeninizin arınmasına yardımcı olun ve her zaman sağlıklı, dingin ve taze görünmenin tadını çıkartın. Çünkü bedenimize ne kadar iyi bakarsak bizi o kadar çok mükâfatlandıracaktır. Önce kendimizi sevmek ve arınmak ile başlayalım.