Kurumsal Diyet Yemekler ile Sağlıklı Beslenin!

Diyet yemeği bilinçle hazırlanması gereken ve uzman olmayan kişilerin elinden formüle edildiğinde faydadan ziyade zarar getirebilecek bir gastronomi alanıdır. Diyet yemeği içeriğinde barınan gıda türlerinin birbirleriyle olan etkileşimleri iyi hesaplanarak ayarlanmalı ve belli bir bilinç dâhilinde harmanlanmalıdır.
Belli yağ çeşitlerinin birbirlerinin emilimini artırdığı bazılarının ise mide ve bağırsak sistemi tarafından tolere edilmekte zorlandığını biliyoruz. Kalsiyum içerikli besinlerin demir emilimini engellediği gibi bazı besinlerin de diğer vitamin, mineral ve yağ emilmelerinin önüne geçerek bünyeye katılımını engelleyebildiğini unutmamalısınız.  Diyet yemeği bir ömür boyunca tüketeceğiniz yeme disiplininin tam olarak kendisidir ve vücuda katacağı sağlığın önüne geçebilecek riskler hesaplanarak insanlara özel hazırlanmalıdır. Gıda intoleransı gibi detaylar göz önünde bulundurularak kişinin araştırılması ve intolerans gösterdiği yiyeceklerin diyet listesinden çıkarılması gerekebilir. Diyet yemeği hazırlamak alelade bir iş olmadığı konusunda hemfikir olduğumuzu düşünüyoruz.
Diyet yemekler sağlıklı kilo vermenizi sağlayan yemeklerdir. Diyet yemekleri hakkındaki genel yargı diyet yemeklerinin tatsız tuzsuz olduğuna dair olsa da aslında diyet yemekleri doğru ellerde yapıldığında lezzetlidir. Diyet konusunda pek çok beslenme biçimi vardır. Diyet yemekleri bu beslenme biçimlerine göre hazırlanır.

Devamını Oku

Kurumsal Sıcak Öğle Yemeği

İş yerinizde ne yiyeceğim diye düşünerek sağlıksız fast food ürünler tüketmeyin. Hijyenik mutfakta şeflerimiz tarafından hazırlanan kurumsal sıcak öğle yemeği hizmeti sunmaktayız.

İncele

Kurumsal Soğuk Öğle Yemeği

İş yerinizde ne yiyeceğim diye düşünerek sağlıksız fast food ürünler tüketmeyin. Hijyenik mutfakta şeflerimiz tarafından hazırlanan kurumsal soğuk öğle yemeği hizmeti sunmaktayız.

İncele

ROKSİ, diyetisyen eşliğinde hazırladığı ve kişiye özel planladığı diyet yemeği listelerini kapınıza kadar getirerek adresinize teslim ediyor. Bizimle ve sunduğumuz diyet yemek servisi hizmetimizle tanışmak isterseniz bizimle iletişime geçmekten asla çekinmeyin. Sorularınızı yanıtlamak ve sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.